Van de voorzitter (3)

Het is maandag 6 februari 2012 en ik zit nog na te genieten van de clinic gisterenmiddag en de interland van ‘Heel’ Jong Oranje tegen ‘Heel’ Jong Noorwegen.

Van half drie tot vier uur hebben bijna 60 jeugdspelers in drie groepen van elk een half uur les gehad van Ron Zwerver en zijn Jong Oranje.

Het was fantastisch om te zien wat voor kapriolen de jeugd moest uithalen om te leren een betere balbeheersing te krijgen onder aanvoering van Ron en zijn team.

En wat was de jeugd enthousiast. Met forse duiken over de vloer moesten de jongsten de bal koppen en er voor zorgen dat die dan weer tien meter werd teruggespeeld over de vloer. En daarna volgden nog veel meer balbeheersingsoefeningen die ze allemaal met groot enthousiasme uitvoerden.

Na een half uur kwam de C-jeugd en later de B-jeugd ook aan de beurt.

Ron Zwerver – voormalig Nederlands Volleybalinternational – hij heeft in totaal 463 interlandwedstrijden voor Nederland gespeeld en behaalde Goud op de Olympische Spelen in Atlanta in 1996 – is inmiddels 44 jaar maar bij de jongste deelnemers van ViP natuurlijk niet zo bekend als bij de oudere jeugd.

Als je zo’n man in huis krijgt, dan mag je je gelukkig prijzen. Het werd een fantastische middag.

Aansluitend om 5 uur werd de interland gespeeld tussen het aanstormend talent van Nederland en Noorwegen, twee teams met jeugdspelers in de leeftijd van 16 tot 18 jaar.

Nederland won deze wedstrijd met 3-1. Onder aanvoering van Arne Hendriks die als speaker fungeerde werd de zaal opgezweept Nederland te steunen door de spelers (en later ook de Noren) vooral aan te moedigen.

Alle eer van deze mooie middag komt Arne toe.

In krap drie-en-een-halve week heeft hij deze clinic en deze wedstrijd naar Purmerend kunnen halen.

Alle lof voor Arne, die daarbij is bijgestaan door een groot team vrijwilligers. Chapeau voor dit grote team. Met een enorme inzet van al deze vrijwilligers kon deze middag tot een groot succes worden gemaakt.

En met de verdiensten van de vrijwilligers die een groot aantal sponsors heeft weten binnen te slepen, kon de middag worden afgesloten met een zeer fraai buffet voor de spelers van beide teams (aangeboden door Spijkerman van de Neckerdijk, die tevens een etablissement beheert genaamd Slot Purmersteijn aan het Slotplein).

En dat alles in De Kraal, die speciaal op kosten van Spurd voor ons geopend werd gehouden.

Zonder alle andere sponsors te kort te doen, want er waren er nog veel meer, die voor het vervoer van de spelers van beide teams zorgden, die een delegatie van de Noorse ambassade van het station haalde, enz.enz.

Al met al was het op 5 februari een heel mooie middag geworden waar vooral de jeugd met voldoening op terug kan kijken. Door Ron Zwerver getraind te mogen worden is te vergelijken met als door Johan Cruyff een middag op een voetbalveld getraind te mogen worden. Je gaat het pas zien als je het doorhebt.

Met een hartelijke volleybalgroet,

Bert Bouman

Van de voorzitter (2)

Zo, we zitten al weer over de helft van januari in het nieuwe jaar. Nieuwjaarswensen worden niet meer uitgesproken, dat hebben we allemaal elkaar al gedaan op de eerste of tweede trainingsavond.

Op 19 januari 2011 ben ik naar de Regioraadsvergadering geweest in de Sporthallen Zuid in Amsterdam. Er werden voorstellen gedaan over de opzet van de nieuwe competitie 2012-2013, dus voor het komende seizoen en daar zijn besluiten over genomen.

Voor Purmerend verandert er vooralsnog niets. In het speelgebied Mid-West van onze Regio West wordt de organisatie van de seniorencompetitie aangepast. Om in de lagere klassen voldoende teams in een poule te houden en de reisafstanden niet al te groot te maken, is er met ingang van het nieuwe seizoen voor gekozen de 5e klasse uit speelgebied Mid-West te laten vervallen en op te nemen in de 4e klasse. Zo ontstaan de volgende klassen:

13 2e klassen in de regio West, waarvan 8 in het speelgebied Holland (w.o. Purmerend) en 5 in het speelgebied Mid-West,

17 3e klassen (10 x speelgebied Holland, 7x speelgebied Mid-West) en

16 4e klassen (willekeurig over de oude speelgebieden. Dit laatste betekent dat hier klassen kunnen worden gecreëerd uit de verschillende speelgebieden).

1e klasse en hoger verandert er niets.

Door minder degradaties toe te passen, wordt de kans vergroot dat alle poules uit 12 teams gaan bestaan. Nu spelen enkele teams slechts in een poule van 10 of 11 teams. Er zullen dus volgend jaar mogelijk volle poules ontstaan en daardoor meer wedstrijden gespeeld moeten worden. Meer waar voor je geld dus.

Verder is er gesproken over de halve competities die Amsterdam kent. De meeste Amsterdamse teams willen die uitzonderingspositie behouden, zij zijn tevreden met de halve competities. Ze kunnen promoveren in december en starten in januari met een nieuwe halve competitie. Dat lijkt leuk en heeft voordelen. Maar er zit een groot nadeel bij. Het inhuren van zaalruimte in december voor de periode vanaf januari moet dan worden aangevraagd op basis van het nieuwe speelschema en kan wel eens tot grote problemen leiden met betrekking tot onze wensen bij Spurd, waar wij alle zaalhuur bestellen voor de competitiewedstrijden. Bovendien kosten halve competities meer inspanningstijd voor de vrijwilligers die dat allemaal moeten organiseren, die zitten daar natuurlijk ook niet op te wachten. Kortom, via een rondje clusterbijeenkomsten zal de NeVoBo inventariseren wat de meerderheid van de clubs willen. In ieder geval wil de NeVoBo het liefst van de uitzonderingspositie die Amsterdam thans heeft, af. Het zou kunnen betekenen – als wij dat allemaal willen (!!) – dat in de hele Regio 2 halve competities worden gespeeld, of …. een hele competitie waarbij gespeeld wordt in poules van 6 teams. Denkt u hier eens over na en laat uw stem aan mij horen!!

Met een hartelijke volleybalgroet,

Bert Bouman


Van uw nieuwe voorzitter 

Tot voorkort kreeg je altijd van Harry Keizer een fraai voorwoord bij elk nieuwsbericht of ViP-blad.

De voorwoorden zullen minder fraai zijn, want zo fraai als Harry schreef kan ik niet schrijven en ze worden misschien ook iets korter.

Maar deze keer wil ik je in ieder geval melden dat we eindelijk met succes een mooie, fraaie, nieuwe website de lucht in hebben geschoten met grote dank aan René Tigges en Nisma Abdelmalik. Zij hebben vele avonden zitten stoeien met de nieuwe website maar ze hebben er wel iets moois en een logisch geheel van gemaakt.

Ik hoop dat je de tijd neemt elke pagina even goed te bekijken. Verdere aanvullingen zijn welkom en informatie van de vele commissievoorzitters eveneens.

We gaan naar het eind van 2011. Morgen (ik schrijf dit op 29 december) hebben we ons Eindejaarstoernooi en dat is zeker de moeite waard.

Je hebt – als je dit nog leest vóór vrijdagavond half negen – nog de tijd om gezellig mee te doen. Eerst even volleyballen en rond half elf kun je je in het feestgewoel storten om het volleybaljaar af te sluiten met nog een glaasje aan de bar.

Vanaf deze plaats wens ik een ieder die niet a.s. vrijdag in de gelegenheid is in de Karekiet te komen een goed, gelukkig, gezond en sportief volleybal jaar toe. Maak er iets moois van en probeer zo veel mogelijk te winnen als je competitie speelt. Het zou mooi zijn als we aan het eind van dit seizoen 1 of 2 teams kunnen feliciteren met een kampioenschap of een promotie naar een hogere klasse.

En ook de recreanten wens ik vanaf hier veel succes bij het uitoefenen van hun sport. 

Met een hartelijke volleybalgroet, 

Bert Bouman


ViP op Facebook

Sponsoren & Adverteerders

  • ViaViela
  • Garage de Purmer
  • image
  • Iterson Sport
  • Kapsalon de Barbiers
  • Slot Purmersteijn
  • EVP Verzekeringen
  • ViP Purmerend
  • Rabobank Waterland en Omstreken
  • image
  • Keystone
  • Poel Hoveniers
  • Drukkerij Keizer en Van Straten